top of page
Klinik Pilates, Aletli Pilates, Reformer Pilates

Klinik Pilates

Klinik pilates, fizyoterapi ve sağlıklı yaşamı destekleyen bir egzersiz yöntemidir. Bu yöntem, vücutta denge, esneklik, güç ve dayanıklılığı artırmak için özel olarak tasarlanmış bir dizi kontrollü hareketten oluşur. Klinik pilates, özellikle yaralanma, cerrahi veya kronik ağrı gibi durumlarda rehabilitasyon sürecinde etkili bir seçenektir.

Neden Klinik Pilates Tercih Edilmelidir?

Faydaları nelerdir?

  • Klinik pilates, bireysel ihtiyaçlara ve sağlık durumuna dayalı olarak uygulanır. Fizyoterapistler tarafından denetimli bir şekilde gerçekleştirilir. Bu, her bireye özel bir yaklaşım sunar ve fizyoterapi sürecindeki ilerlemeyi izlemek için düzenli değerlendirmeler yapılmasını sağlar.

  • Klinik pilatesin birçok faydası vardır. Öncelikle, postürü ve vücut mekaniğini düzeltmeye yardımcı olur, böylece sırt ağrısı gibi yaygın problemleri hafifletebilir. Ayrıca, kasların dengeli bir şekilde çalışmasını sağlar, böylece performansı artırır ve sakatlanma riskini azaltır. Esneklik ve hareket açıklığı da klinik pilatesin sağladığı faydalar arasındadır. Aynı zamanda, stresi azaltır, enerji seviyelerini yükseltir ve genel yaşam kalitesini iyileştirir.

Merak Ettikleriniz

Sıkça Sorulan Sorular

  • Seans süresi 60 dk'dır. Seanslar genellikle haftada iki gün olacak şekilde 2-3 günlük ara ile planlanır.

  • Değerlendirme sonrası size özel klinik pilates programı hazırlanır. Bu programa yaklaşık üç ay devam edilir.

  • Egzersizlerin çoğu reformer aletinde yapılır.

  • Başlamak için yaşınızın bir önemi yoktur. Tehlikeli durumlarda doktorunuzdan onay almanız gerekmektedir.

bottom of page